همه تیم ها برای ما ارزشمنداند اگر چه می خواهند که ما را با سایر تیم ها درگیر کنند ولی ما یک هدف داریم راهیابی به اسیا.
طرفداران تراکتور
بروز ترین سایت هواداران و طرفداران تراکتور
دوشنبه 4 مرداد‌ماه سال 1389 ساعت 01:21 ب.ظ

طوفان در آزادی؛ 50درصد استادیوم حق ماست!
نگارش یافته توسط modir  
یکشنبه، 3 مرداد ماه ، 1389
هواداران تراکتور - استادیوم آزادی تهران
TractorFC.com- لزومی ندارد که در مورد میلیونی بودن هواداران تراکتور سخن رانی کنیم. این امر حقیقتی است که به عینه اثبات شده است.

TractorFC.com- کلوب هواداران تراکتورسازی: این امر از یک سو باعث سر بلندی و سرافرازی تک تک مردم خطه آذربایجان شده و از سوی دیگر خاری در چشم بدخواهان بوده است.
کمتر ازچهل و هشت ساعت به شروع اولین بازی تراکتور سازی در لیگ دهم برتر مانده است و از هم اکنون کارشکنی ها در مورد این تیم و هوادارانش شروع شده است. سازمان لیگ و متولی آن که پیشتر در مورد آنها بارها مطلب نوشته ایم و خوانده اید باز هم دست از سنگ اندازی در مسیر تراکتور و هوادارانش بر نمی دارد و در جدیدترین مطلب خود این طور عنوان کرده است که "بر طبق قانون تنها ده درصد ورزشگاه آزادی را می تواند در اختیار هواداران تراکتورسازی قرار دهد." در مورد اینکه هر شهروندی ملزم به اجرا و اطاعت از قانون است هیچ شکی وجود ندارد و صد البته هموطنان آذربایجانی و هواداران تراکتور در عمل به قانون از تمامی هواداران سایر تیم ها یک سر وگردن بالاتر هستند زیرا زمانی که هواداران برخی تیم ها مشغول فحاشی به داوران و بازیکنان بودند این تنها هواداران تراکتور بودند که همواره در برد و باخت همراه تیم خود بودند. زیرا آنها معتقد هستند که ورای قانون مدنی برایشان یک قانون دیگر یعنی قانون اخلاقی وجود دارد که هرگز نمی خواهند از آن تعدی کنند.
به همین دلیل است که چنین سوالاتی در ذهن تک تک هواداران تراکتور به وجود می آید که چرا چنین قوانینی همچون قانون ده درصد تنها باید در مورد تیم تراکتور اجرا شود! اگر این امر یک قانون واجب الاجرا است باید از آقای عزیز محمدی پرسید که چرا سایر تیم ها از جمله پرسپولیس و استقلال از آن تبعیت نمی کنند.
جالب تر از آن حرف هایی که جناب آقای کاشانی در مورد اجرای قانون و لزوم پایبندی به آن می زند. ولی باید به ایشان اینگونه جواب داد که همان طوری که بر طبق قانون یک شخص نمی تواند صاحب دو منصب دولتی باشد و ایشان ماه ها است که هم از شهرداری تهران حقوق می گیرد و هم از سرپرستی باشگاه پیروزی مبالغی دریافت می کند و این امر به خودی خود یک نقض صریح قانون است و چنین فردی هرگز شایستگی سخنرانی در مورد قانون را ندارد. آقای کاشانی باید بدانند که دو شغله بودن ایشان هم از نظر قانونی جرم است پس چرا قانون را در این مورد لحاظ نمی کنند! ولی همه میدانند که حضور همه جانبه ی هواداران تراکتور تنها باعث رونق فوتبال و گرم تر شدن رقابت ها می شود.
به هر حال تاکنون هواداران تراکتور به تمامی قوانین حاکم بر فوتبال ایران به نحو احسنت عمل کرده اند ولی انتظار دارند که نگاه تبعیض آمیز اهالی فوتبال نسبت به آنها کاهش یابد. نباید با هوادارانی که گرما بخش سکوهای سرد ورزشگاه ها هستند اینگونه برخورد کرد و با سخن رانی در مورد قوانینی که هرگز اجرا نمی شوند آنها را از حضور در ورزشگاهها و حمایت از تیم محبوبشان دلسرد کرد. هرچند که هیچ کدام از این حرف ها مانعی برای حضور ده ها هزار نفری هواداران تراکتور برای حمایت از تیم محبوبشان به وجود نخواهد آورد.
در پایان لازم است که سخنی هم داشته باشیم با هواداران تیم پرسپولیس تهران که همواره به جای عمل و حضور در ورزشگاه همواره با حرف های پوچ و فحاشی علیه سایر تیم ها فرهنگ والای خود را نشان داده اند. این افراد داعیه ی این را دارند که پرسپولیس پرطرفدارترین تیم آسیا است. ولی این امر تنها در مرحله ی حرف باقی مانده است و ما همواره شاهد این هستیم که هواداران این تیم حتی در بازی های خانگی به سختی به پنجاه هزار نفر می رسند. تیمی که هیچ کس نمی داند آن را به چه اسمی باید بنامد هرگز نمی تواند شایسته ی چنین عنوانی باشد. شاید هواداران پیروزی بهتر باشد که ابتدا مشکل خود را با نام های "پیروزی" و "پرسپولیس" مشخص کنند و سپس بخواهند که در مورد هواداران تراکتور سخن فرسایی کنند. هواداران سرخابی ها همواره به ولخرجی از جیب بیت المال شهره بوده اند و اگر روزی دست آنها از جیب بیت المال کوتاه شود مطمئنا سرنوشت چندان مطلوبی نخواهند داشت.
با وجود تمامی سختی ها و کارشکنی ها روز سه شنبه شاهد رکوردی دیگر خواهیم بود که هواداران تراکتور در ورزشگاه آزادی خلق خواهند کرد تا از هم اکنون اقتدار آذربایجان به رخ تمامی حریفان کشیده شود. سه شنبه شب شاهد حضور بیشمار هواداران تراکتور در آزادی خواهیم بود تا همگان بدانند که تراکتور سلطان آسیا است.

علی سرابلی

           
عناوین آخرین یادداشت ها
خوش آمدید
آرشیو
موضوع بندی
عضویت کاربران بلاگ اسکای
نام کاربری
ittjzoevxvxqqnz678ic.jpg55vgv9buqyk067kmpvz.jpgv8joybguli8nd2mtcx2j.jpgernjr6zxq6i80pg3nhy.jpglidqum3maw2dqow7jozg.jpg
تعداد بازدیدکنندگان : 56561